15 Şubat 2011 Salı

İTÜ Kısa Film Yarışması ve Film Festivali


Kısa film yarışmalarının arttığını her daim tekrarlıyorum. Bunu kanıtlar nitelikte bir organizasyon daha var. İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen yarışmanın bu sene üçüncüsü düzenleniyor.

25 – 29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan festival bünyesinde festival temasına ait uzun ve kısa metraj film gösterimleri, ulusal kısa film yarışması, atölye çalışmaları, söyleşiler ve yarışmada dereceye giren kısa filmlerin gösterimlerini içeren ve bunlara ek olarak film okumaları aktiviteleri dahilinde sinema dünyasının profesyonelleri ile film severleri kaynaştırarak sinemasal paylaşımları artırmayı hedefleyen festivalin bu yılki konsepti ”Bir Kısa Filmin Anatomisi”. Festival dahilindeki atölyelerde bu yıl bir kısa filmin yapım öncesi, yapım aşaması ve yapım sonrası incelenecekmiş.

Son başvuru tarihi 28 Mart bu arada. Katılım koşulları da şöyle;

1. Yarışmaya 2010 yılından itibaren çekilmiş filmler katılabilir.
2. Yarışmaya kurmaca, deneysel, animasyon ve belgesel türlerindeki filmler katılabilir.
3. Gönderilen filmlerin süreleri belgesel filmler için 30 dakika, diğer türler için 20 dakika ile sınırlandırılmıştır.
4. Bir katılımcı birden fazla filmiyle, birden fazla türde filmle katılabilir.
5. Yarışmaya daha önce başka yarışmalara veya festivallere katılmış filmler de katılabilir.
6. Katılımcı filminin DVD formatındaki iki (2) kopyasını, ayrı bir cd içerisinde filmle ilgili görüntüleri(setten fotoğraf ve filmden kare), başvuru formuyla birlikte 28 Mart 2011 tarihine kadar başvuru formunda belirtilen adresimize göndermelidir.
7. Gönderilecek filmler “İTÜ Sinema Kulübü Arşivi”nde saklanacak ve yönetmenin izni dahilinde farklı etkinliklerde kullanılabilecektir.
8. Festivalde İTÜ Sinema Kulübü tarafından belirlenmiş “Ön Jüri” değerlendirmesinden geçmiş filmler gösterilecek ve “Ana Jüri” tarafından seçilen filmler çeşitli kategorilerde ödüllendirilecektir.
9. Yarışmaya başvuran her katılımcı, katılım koşullarını kabul etmiş sayılır. Burada belirtilmeyen diğer tüm hususlar için karar yetkisi Festival Komitesi’nindir. Katılım koşullarını kabul eden kısa filmciler için hazırlanan başvuru formunu ise linke veya linkine tıklayarak indirebilrsiniz.
Ayrıntılı bilgi ve iletişim için:
Okan YILDIZ (Festival Koordinatörü)
0506 874 60 19 yıldızok@itu.edu.tr
Seyfettin CEYLAN (Festival İletişim Sorumlusu)
0535 522 25 31
hayaletgemisi@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz blog sahibinin onayından sonra yayınlanacaktır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...